KONST / Litografier / Färglitografi 15052125
nr 1505 2125
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad, 135/140, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 21x29 cm, yttermått inkl. Ram: 34x43 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
måndag 28 november 2022
kl 19:45:55
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson